Hírlevél 23: JMPP-Bélára, virslire, sörre, vagy sültökörre szavazzunk
2009.08.19.
Egy kukac.sk-s fórumozó a honlapjukon lévő JMPP-s témába betett 22-es számú hírlevelünkre így reagált:
Nagy mesemondó vagy Te abraka.
Gazdagítod irodalmunk mesevilágát.
A JMPP olyan párt lesz, mint a többi.
Csodálatosak a frázispufogtatásaid.
Hol majszoltad őket össze. (Vigilant)
Válasz:
JMPP radikális igazmondós párt lesz. Mi abban a frázispuffogtatás, ha leírod az igazat? Gondolom abban egyetérthetünk, hogy szükség van egy olyan pártra, ami már nem ellenünk, hanem értünk akar küzdeni, politizálni. Ezt pedig csakis az igazság kimondásával lehet kezdeni.
Nézd én már három és fél éve ugyanazt mondom.
Ez volt az első írásom, ma már kb a 400 körül tartok:
Idézet:
MKP, az autonómiát nem akarja
2006.6.15
A Felvidék autonómtörekvéseinek legnagyobb ellensége
maga az MKP
Már huzamosabb ideje figyelem az MKP politikusok, az autonómiával kapcsolatos kijelentéseit és cselekedeteit. Arra a felismerésre jutottam, hogy az MKP, hogy kormánypárti tényező lehessen, még 1998-ban elbúcsúzott a politikai autonóm törekvések igénylésétől.
Dobos László: Önrendelkezést! Című írásában ezeket írta le “Az MKP országlása két időszakában (8 év) számos, nemzeti létünket erősítő szervezetek sorát vette le a parlament, illetve a kormány asztalról.” Ezek között említi a “4. 1998-ban az MPK hiszékenyen lemondta az autonómia igényét, illetve tervezetét.” Szerinte a magyarság legsúlyosabb gondjai a ”megélhetés és az érvényesülés, másodrendű polgárai vagyunk e köztársaságnak”. Egyet kell vele értenem, a magyarság lélekszáma arányaiban 1920-tól napjainkig 1/3-ról, 1/10 csökkent és ez a folyamat manapság, az asszimiláció, kevert házasságok, és anyagi érvényesülési folyamatok kikényszerített helyzeti okaiból rohamosan tovább csökken. Ha ezt a negatív folyamatot hamarosan nem sikerül megállítanunk, úgy 20-30 év múlva már nem lesz szükség se magyar pártra, se politikai autonómiára. A nemzetállamok politikai légköre, sohasem kedvezett a kisebbségek és a kisebbségi nyelvek túlélési esélyeinek.
Alamtomos asszimilációs folyamatok mentek és mennek végbe, az esélyegyenlőség nem megadása okán. A magyarság és a magyar nyelv háttérbe szorításával, a szlovákság istenének malmai lassan, de biztosan felörlik a Felföld magyarságát. Azzal, hogy az MKP feladta az autonóm önkormányzás politikáját, nyolc év elteltével a magyarság lélekszáma újabb 50 ezer fővel csökkent. Egy lényeges dolgot az MKP vezetése elfelejtett, az autonómiát semmilyen többségi nemzetállam csak úgy alapon nem adja oda, minden nemzetállam politikája autonómia ellenes és hazugságokra épül. A három szlovák főméltóság együttesen megtagadják a felföldi magyarság alkotmányos jogát az önrendelkezésre, a területi autonómiát, mint az állampolgár önrendelkezési jogának a legmagasabb szintjét nem ismerik el és az autonómia fogalmát is meghamisítva, mármint, hogy a területi autonómia után jön az elszakadás (ami nem igaz), erre hivatkozásul azt alkotmányellenesnek kiáltották ki.
Ján Slota több esetben is kijelentette, hogy a “MKP extrémista és soviniszta párt, mely Szlovákia szétverésére tör”, valamint “vissza kell szorítani a magyarok terjeszkedő szándékát, akiknek csúnya, görbe lábú elődei leigázták a Kárpát-medencében békésen élő szlávokat, sokaságukat gyilkolva halomra”. Ezeket a soviniszta kirohanásokat a három szlovák főméltóság egyetlen egy esetben sem utasította vissza, ami az MKP-nak elégnek kellett volna lennie a koalíció elhagyására, de ennek ellenére az MKP marad a kormányban és továbbra is kategórikusan tagadta, hogy a párt területi autonómiára törekszik.
Mi az autonómia, az állampolgár önigazgatási jogának a beteljesülése, tehát semmi köze sincs az elszakadáshoz, az ország egy bizonyos területének a leválasztásáról. A szlovák alkotmány szerint Szlovákia területe egységes és oszthatatlan. Minden alkotmány módosításhoz 2/3 parlamenti többség szükségeltetett. Ha a parlamenti matematikából indulunk ki, szlovák beleegyezés nélkül határmódosításról sohasem lehet szó. Akkor miért is kell hazudni, hogy a területi autonómia után jön az elszakadás. A szlovák képviselők tudják, hogy az ő beleegyezésük nélkül, nem lehet szó határmódosításról, a magyar képviselők tudják, hogy a területi autonómia az nem jelent automatikusan, később határmódosítást. Most akkor valójában, miröl is van szó, az MKP lemond valaminek az igényléséről (autonómia), ami valójában sohasem lehet egy esetleges határmódosítás okozója, akkor mi végett mondott le, a felföldi magyarság alkotmányos jogáról az önigazgatás, a magyar anyanyelv fennmaradásának legmagasabb szintű garanciájáról, a területi autonómiáról, amit a szlovák alkotmány nem tilt. Nem lemondani, hanem egyezségre kellett volna jutni, viták, egyeztetések, kompromisszumok útján. Akkor, most ki kit akar becsapni, vagy becsapott, azt már tudjuk, hogy a szlovákok mindent megtesznek, hogy ne legyen autonómia, miért? ..csak azért alapon, mert jogi és történelmi okai nincsenek és soha nem is léteztek. Ezért is érthetetlen az MKP szerepe, vagy inkább viselkedési normái és az autonómiáról való lemondása, vajon mi a valós tényállás, hatalomvágy, vagy talán más titkos okokkal magyarázható. Egy biztos az MKP a felvidéki magyarságot becsapta, hogy lemondott a Felföld autonómiájáról, a magyar anyanyelv és magyarság fennmaradásának legnagyobb jogi garanciájáról.
Duray Miklós így fogalmazott “Az MKP sajnos nem tudta levonni a konzekvenciákat sem a 2002-es önkormányzati választásokból, sem a 2005-ös megyei választásokból. Pontosabban nem mert szembenézni a valósággal”. Úgy készülődtek a 2006-os előrehozott választásokra, mintha mi se történt volna, vajon megintcsak miért?.. Általában azoknak akiknek van mitől félnivalója, a struccpolitikát hívják segítségül, nem látnak, nem hallanak, teszik a dolgukat, s élvezik a hatalmat és hazudnak tovább, dicsekednek mindennel, mindenkivel, s ehhez a média lehetőségeit, mivelhogy csak nekik van hozzáférnivaló lehetőségük maximálissan kihasználják, közpénzen privatizálják. Az MKP megválasztott politikusai megalkuvó politizálásukkal az MKP-ét, mint a felvidéki magyarság bástyáját a közömbösség legsúlyosabb lelkibetegségére kárhoztatták, becsapva választóit. Bugár szerint “Az MKP-t a radikálisabb választók időnként hajlamosak azzal vádolni, hogy lemond a szlovákiai magyarok számára fontos ügyek rendezéséről. Választási programunk is igazolja, nem mondunk le egyetlen elképzelésünkről sem”..... Ezzel ellentétben a Markíza kereskedelmi televízió “Rosta” című műsorában, Krajcer kérdédére “törekszik-e az MKP területi autonómiára, határrevízióra és a Beneš-dekrétumok eltörlésére?”, Bugár mindre nemet mondott, felhívta a figyelmet arra, hogy az MKP választási programja sem tartalmazza a kérdésben felvetetteket. Össze-vissza beszélünk, vagy egyszerűen mondva hazudozol, szerintem egy olyan országban, ahol a kisebbség, mi esetünkben a magyarság lélekszáma rohamosan csökken, lehet annál fontosabb dolog, mint ezt a folyamatot megállítani, de ezt mindannyian tudjuk, hogy területi autonómia nélkül nem lehetséges.
Tabajdi Csaba az Intergroup alapítója az EÚ mellett, szerint “A kisebbségnél az egyetlen megoldás az autonómia”. Hát igen, mi felföldi (felvidéki) magyarok ezt akarjuk, a Felföld autonómiáját, mint az anyanyelvünk és magyarságunk legnagyobb garanciáját.
Komárom, 2006.06.15
Bósza János
Még ma is aktuális. Ma talán mást mondok, mást csinálok? Ha szerinted igen, akkor bizonyísd be, mert én pedig azt tudom bizonyítani, hogy sohasem hazudtam, mindig az autonómiára törekedtem és az ehhez szükséges erkölcsös politizálásra.
LINK
Vigilant válasza:
Bevezető megjegyzés:
Minden okos politikus óvakodik attól, hogy a radikalizmus hírébe keveredjék, mert tény, hogy a radikalizmus, mint általános politikai elv, a többség számára nehezen fogadható el.
Tisztelt Abraka.
Meg ugyan nem gyöztél csak csupán elgondolkoztattál. Úgy érzem mindig minden a jól csengő ígéretekkel kezdődik, de valahogy mindig hátulról támad az a fránya hatalomvágy. És így megyen ez immár második évezrede meg pár éve.
Abban egyetérthetünk, hogy szükség van egy olyan pártra, ami már nem ellenünk, hanem értünk akar küzdeni, politizálni (de nem igazán értem a múlt forgatagában pontosan mire gondolsz) - de meddig képes valaki az igazságot hinteni a jól barkácsolt tabula rasára. Az igazmondás egy a tengernyi erkölcsi értékből - és Szókratész óta aki vallja és hirdeti hogy „cselekedj úgy, ahogy szeretnéd, hogy veled cselekednek.” - elgondolkoztató hogy milyen óriási fontossággal bír ez a pár szó a törekvéseid, célkitűzéseid mezsgyéjén. Kacsintó
Lehet, hogy mellékvágányon zakatolok, de igyekszem elsősorban filozófikus megközelítésben szemlélni a dolgokat. Kinek jó napjainkban a Te törekvő igazmondásod és ki érti meg az igaz szót. Kérdés
Az a szimpátiaszavazó aki nem pártprogramra, eszmére, jövőképre szavaz, hanem a Bélára, virslire, sörre vagy a sültökörre. Ötlet Nyíl Gondolod, hogy egy igazmondó juhász felébreszti Mátyást mikor szerteszét bééget a nyáj.
Tudod esténként, mikor nyugalom honol a tájon összesküvés elméletet szövök és azon mélázom vajon ki mozgatja a szálakat. Lehet, hogy a végén az egészből "kincskereső" kisködmön lesz .
Hát ez az én nagy bajom Abraka ez az örök kétely. Mindemellett nem vonom kétségbe, hogy ugyanazt mondod amit csinálsz... de
Válasz:
Tisztelt Vigilant
Most Duraytól idéznék, mert kivételesen ebben egyetértek vele:
Idézet:
Azt mondják, a Fico-kormány radikalizálódik és nacionalista, éppen ezért a Magyar Koalíció Pártja szintén radikalizálódik.
- Ezek az állítások bevett sémák csupán, de ezt építették be a politikai közvéleménybe, a sajtó közvéleményébe, a hétköznapi véleménybe is. A radikalizmust egyrészt negatív jelzőként szeretik értelmezni, noha az semmi mást nem jelent, csak következetességet. Viszont tény, hogy bizonyos köröket a következetesség is zavar, mert a következetes politikusnak nem lehet túljárni az eszén, nem lehet megkerülni őt, nem lehet becsapni, lefizetni vagy korrumpálni. De a következetes politikust lehet ócsárolni, meg gyűlölni, félre lehet nyomni, vagy börtönbe lehet zárni, de nem lehet megváltoztatni. Ezért érthető, hogy a következetesség főbenjáró bűn ott, ahol többre értékelik a gerinctelenséget, a lefizethetőséget, az ármányt.
Tudod amit jónak látok azt mondom, amit mondok azt csinálom. Vagyis következetes vagyok, radikális vagyok. Nem kell valakit radikalizmus jelzővel ellátni, hogy befeketítsük, elég egy jól célzott hazugság és minden megy a maga medrében. Ez ellen hogyan lehet védekezni? Nagyon nehéz. Egy receptet találtam a következetesség, igazmondás, az igaz szó, mégha nehezen is hihető, nehezen elfogadható, de ha ez szerint cselekszik az ember, akkor a végzete lehet:
Figyeld a gondolataid: szavakká válnak!
Figyeld a szavaid: cselekedetekké válnak!
Figyeld a cselekedeteid: szokásokká válnak!
Figyeld a szokásaid : jellemmé válnak!
Figyeld a jellemed: az lesz a végzeted!
Tudod ezért már érdemes élni, mert jó indián mondás szerint:
Idézet:
Ha majd kivágtad az utolsó fát, megmérgezted az utolsó folyót, és kifogtad az utolsó halat, rádöbbensz, hogy a pénz nem ehető.
A kételyedre egy jó tanács:
Isten azért adta a tehetséget, hogy szolgáljunk vele, nem azért, hogy élősködjünk rajta. A kűzdelem, a kín, a szenvedés és a fájdalom szülik az erkölcsöt. Pál apostol szerint, a hit a remélt dolgok bizonyosságként való megélése. Én hiszek abban, ha sokan és nagyon akarni fogjuk biztosan lesz autonómiánk és a felvidéki magyarság megmarad ezerszáz éves hazájában. Ehhez kell egy igazmondós új magyar párt, ezért kell közösen küzdenünk.
Bósza János, a JMPP kezdeményező bizottságának a tagja
|